0 312 442 40 65

TÜRKMENELİ İŞBİRLİĞİ VE KÜLTÜR VAKFI

2019 PROJELERİMİZ

  • Irak'ta yürütülen eğitim hizmetleri kapsamında; Türkmen öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik takviye kursları ile temel Türkçe kursları düzenlenmesi, ders kitaplarının basımını üstelenen Fuzuli Matbaa Ltd. Şti.'de görev yapan personellere yönelik mesleki eğitim kursu verilmesi, öğrencilerimiz için çalışma defteri basılması, Telafer okulları için etkinlik düzenlenmesi, Bağdat'ta eğitim festivali yapılması, Bağdat ve Musul okullarında resim sergisi açılması, Erbil ve Musul okullarında eğitim - kültür etkinlikleri gerçekleştirilmesi, Türkmen okullarında spor - şiir festivali, mezuniyet töreni, resim sergisi, futbol turnuvası düzenlenmesi, müze ziyaretleri, Türkmen esas okullarında hazırlık sınıflarının açılması gibi muhtelif eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

  • Erbil'deki 15 okulda kullanılan jeneratörlerin bakım giderleri, Irak'ta hizmet veren Türkmen Esas Okullarının muhtelif ihtiyaçları karşılanmış, muhtelif bakım onarımları yaptırılmış, gerekli görülen okullara öğrenci tuvaleti ilave edilmiş ve okulların muhtelif demirbaş / donanım ihtiyaçları karşılanmıştır.

  • Türkmen esas okulları ilkokul 1nci sınıfa kayıtlarını yaptıran kız ve erkek öğrenciler için okul kıyafeti yaptırılmış, Irak'ta 2019 - 2020 eğitim yılında okutulması planlanan ders kitaplarının basım hizmetleri ile ilgili olarak kağıt bedeli ve diğer basım giderleri karşılanmıştır.

  • Irak / Kerkük'te sağlık hizmeti veren Şifa Sağlık Merkezi'nin muhtelif bakım onarımları yaptırılmış, laboratuarlarda kullanılan tıbbi cihazların bakım - onarımları yaptırılmıştır.

Duyurular

TÜRKMENELİ İŞBİRLİĞİ ve KÜLTÜR VAKFI

Ahmet Mithat Efendi Sokak No:46/11 Çankaya / Ankara -TÜRKİYE

Telefon: (00 90 312) 442 40 65- 64 -63

email:iraqiturkman@iraqiturkman.org.tr

TİKV Kerkük Bürosu: kerkuk@iraqiturkman.org.tr

TİKV Erbil Bürosu: erbil@iraqiturkman.org.tr